Ako jednoduchým spôsobom štýlovo vyčnievať z davu?

Nasledovanie davu nie je trend, ktorý je momentálne najpopulárnejší. Najmä mladší ľudia chcú byť povšimnutí, vyniknúť a upútať pozornosť okolia. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to dosiahnuť, je vybrať si oblečenie, vďaka ktorému sa na nás ostatní budú pozerať so zvláštnou pozornosťou. Neznamená to, že takýto outfit musí byť nemoderný, žiarivý a málo harmonický – práve naopak, rozlišovacím znakom je schopnosť zostaviť outfit tak, aby všetky jeho prvky do seba zapadali. Kde hľadať oblečenie, ktoré sa stane našou vizitkou a zároveň si z neho budete schopní poskladať štýlovú kombináciu? Musia byť prvky štylizácie módne len cez jednu sezónu? Ako si vybrať šatník estetickým spôsobom?

pánske košele, košele

Umožní nám harmonická štylizácia vyniknúť z viacfarebnéhodavu?

Netradičné štylizácie momentálne nie sú dnes niečím, vďaka čomu by sme vyčnievali z davu. Čoraz viac ľudí sa snaží o sofistikovanú originalitu, ktorá sa vďaka tomu už vlastne stala štandardom. Pozornosť však priťahuje jednoduchý a harmonický štýl. Najkrajšie kúsky oblečenia budú vyzerať dobre, keď budú pasovať k postave a celej štylizácii. V takomto prípade snaha o originalitu prinesie úplne iné výsledky. Schopnosť vybrať si prvky oblečenia tak, aby zdôraznili vrodený šarm a štýl, je veľmi náročná, no pri troche snahy nás odlíši od davu veľmi pozitívnym spôsobom.

Kde kúpiť oblečenie na vytvorenie zaujímavých, ale krásnych štylizácií?

Harmonická, originálna, ale štýlová kombinácia šatníkových predmetov je veľmi ťažká. Ak chcete nájsť oblečenie, ktoré poteší, no zároveň bude štýlové, nemôžete sa obmedzovať.

Oplatí sa nájsť krásne pánske košele, ktoré perfektne pasujú do každodenných, no aj týchoveľa formálnejších štylizácií. Zaujímavé potlače a krásne látky spôsobia, že teoreticky jednoduchá štylizácia upúta pozornosť a vynikneme z davu.

Aké veci do šatníka si vybrať, aby boli módne viac ako jednu sezónu?

Pri hľadaní oblečenia, ktoré nás odlíši od davu, by sme sa nemali obmedzovať len na tie aktuálne módne a originálne. Oplatí sa mať v šatníku módne štandardy, ktoré nás odlíšia od davu klasickým strihom či tvarom. Oblečenie tohto typu nájdete takmer všade: v obchodných reťazcoch, malých butikoch či second handoch, ktoré sú každým rokom čoraz obľúbenejšie.

Etické oblečenie – ako ho kupovať a čím sa riadiť pri hľadaní?

Čoraz dôležitejším trendom pri výbere a kúpe oblečenia je riadiť sa jeho etickými vlastnosťami. Kupovať si oblečenie, ktoré budete nosiť len párkrát a potom ho vyhodíte, pretože vyjde z módy, zničí planétu a je neetické. Obľúbenými trendmi sú preto: kupovanie klasických kúskov oblečenia, ktoré dlho nevyjdú z módy, alebo používanie oblečenia zakúpeného v sekáčoch či od z druhej ruky.