Letné šaty – čo si vybrať?

letné šaty

Farby letných šiat

Leto je čas bezstarostný a zábavný, rovnako ako spaľujúci slnkom. Nie je teda ťažké uhádnuť, že je lepšie ponechať tmavé farby pre ostatné ročné obdobia. Čierna alebo tmavomodrá sa samozrejme bude dobre hodiť počas letných večerov a bláznivých večierkov, ale počas dňa stoja za výber jasné farby. Jemné, dievčenské pastely, béžová a biela nádherne kontrastujú s opálenou pokožkou a zdôrazňujú jej tmavý odtieň.

Prázdniny sú skvelým obdobím pre experimentovanie s módou, a to aj v týchto odvážnejších a extravagantnejších variantoch. Skvelou voľbou budú tiež letné šaty v živých a intenzívnych farbách ako je neónová oranžová, kanárikovo žltá, purpurová, nevädzovo modrá alebo krvavočervená. Podobný efekt dosiahneme výberom expresívnej potlače, napr. námorníckych pruhov, zvieracích škvŕn, geometrických postáv alebo romantických kvetín.

Najlepšie strihy šiat na leto

Letné šaty by mali kombinovať atraktívny vzhľad s komfortom a pohodlím. V horúcich dňoch sú najlepšie voľné a priestranné vzory v Boho štýle, ktoré neobmedzujú pohyb, neobmedzujú prístup vzduchu a nezvyšujú potenie. Pokiaľ si naopak chceme obliecť priliehavé oblečenie, ktoré zvýrazní postavu, stojí za to zvoliť model zo vzdušnej a zároveň pružné látky, ktorá poskytne maximálnu slobodu. Keď je vonku teplo, mali by sme sa tiež vyhnúť nadmerne stavaným šatám s dlhými rukávmi. Šaty s tenkými ramienkami alebo krátkymi rukávmi, s rozšírenou dolnou časťou, ktorá veje vo vetre alebo rozparky ukazujúce nohy sa budú hodiť oveľa lepšie.

Na čo by ste si mali dať pozor?

Možno to znie zvláštne, no v lete nie sme odsúdené len na minišaty. Ak sa v nich necítime pohodlne alebo uprednostňujeme štylizácie v inom štýle, môžeme ľahko siahnuť po modeloch s dĺžkou midi alebo maxi.

Ďalšou dôležitou otázkou je materiál, z ktorého je odev vyrobený. Letné šaty by mali byť vyrobené z prírodných, priedušných látok ako je bavlna alebo ľan. Pri nákupe sa uistite, že vlákna sú vysoko kvalitné, majú správnu hrúbku a zároveň nie sú priesvitné.

Napokon, ak stále nie ste presvedčení o šatách, možno stojí za to zvážiť kombinézy, ktoré sú v móde niekoľko sezón a ktoré sú akýmsi kompromisom medzi šatami a nohavicami. Charakteristický strih zaisťuje štýlový vzhľad, zatiaľ čo nohavice zaručujú veľké pohodlie. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že odev sa nebude nafukovať vetrom a neodhalí spodnú bielizeň a bude sa dobre hodiť aj pri intenzívnej fyzickej aktivite.