Čo je to affilate marketing?

Stránka Šaty na stužkovú je zameraná na propagáciu a podporu predaja.

Prečo stránka vznikla?

Stránka vznikla, lebo som sa zamyslela nad rôznymi situáciami, ktoré mamy so svojimi deťmi riešia. Som teta takmer dospelých synovcov, ktorí sa chystajú na stužkovú. A preto ma napadlo ako to bude asi prežívať moja dcéra, a ako budeme spolu hľadať šaty na stužkovú.

Chcem sústrediť na stránke Šaty na stužkovú čo najviac inšpirácií pre oblečenie mamy a dcéry na stužkovú – od dlhých spoločenských šiat cez šperky a kabelky po neviditeľnú spodnú bielizeň pod spoločenské šaty.

Ako prvý vznikol okolo roku 2014 blog Múdra mama. Neskôr som hľadala cestičky, ako zúžitkovať vedomosti o tvorbe webov. Chcela som zúžitkovať moju kreativitu tak, aby sa mi podarilo získať finančnú odmenu. Za tvorbu článkov, pomoc so seo optimalizáciou stránky, tvorbu pdfiek na stiahnutie… potom postupne pribúdali ostatné projekty, na ktorých sa stále viac učím čoraz aj o marketingu.

Ako stránka funguje?

Vyberám, triedim a odporúčam produkty podľa našich skúsenosti, podľa recenzií od kupujúcich.

Nie som však dovozca ani predajca tovaru. Nezodpovedám za realizáciu objednávok, ani za reklamácie.  Mojou úlohou je iba nasmerovanie zákazníkov do eshopov.

Som zaevidovaná  v affliate sieti Dognet.sk a affiliate sieti CJ.com ako Publisher.  Stránka Šaty na stužkovú  je zameraná na propagáciu a podporu predaja produktov z eshopov od Inzerentov z týchto affliate sietí.

Z ktorých eshopov sú produkty?

Ako funguje affiliate marketing?

 • Vytváram čosi ako katalóg spoločenských šiat, kabeliek, bižutérie, spodnéj bielizne pod spoločenské šaty.
 • Produkty na stránke sú naimportované z XML feedov – súborov s produktami, ktoré poskytli Inzerenti (rôzne eshopy) do affliate sietí Dognet.sk alebo CJ.com.
 • Prehľadám tieto inzerentské eshopy: Aký tovar poskytujú? Vyberám pre vás iba tovar, ktorý by som vybrala aj pre moju dcéru. Starostlivo vyberám, ktoré produkty budem propagovať a ktoré nie…
 • Rovnako starostlivo si overujem recenzie na Inzerentov: Ako spoľahlivo a rýchlo realizujú objednávky? Majú tovar skladom?…
 • Keď nájdete tento katalóg, a niektorý produkt vás zaujal, po kliknutí na tlačidlá v popise produktu budete presmerovaný priamo na stránku eshopu, kde sa daný produkt predáva.
 • Vaša prípadná objednávka tovaru bude realizovaná priamo cez stránku daného eshopu, kam ste boli presmerovaný.
 • V prípade, že uskutočníte objednávku cez daný eshop, poznačí sa zrealizovanie objednávky aj v informačnom systéme Dognet.sk alebo CJ.com (iba jej suma a číslo objednávky).
 • Ak Inzerent (eshop) objednávku schváli ako zrealizovanú a zaplatenú, Publisherovi je v affliate sieti pripísaná dohodnutá provízia za privedenie zákazníka. Zvyčajne sa provízie schvaľujú až po uplynutí lehoty na vrátenie tovaru.

Affiliate marketing je teda forma reklamy. Spôsob ako prepojiť zákazníka s eshopom. Tento spôsob môžu využiť vo veľkej miere blogeri, facebookoví alebo instagramoví influenceri alebo youtuberi. Ak odkazujú na produkty Inzerentov (eshopov) z affliate sietí a pomôžu priviesť Inzerentom (eshopom) nových zákazníkov, môžu získať za to provízie.

Čo je najväčší prínos stránky?

 • Vytváram inšpirácie na spoločenské outfity z cenovo dostupných eshopov.
 • Snažili sme sa štruktúru webu navrhnúť tak, aby boli produkty ľahko porovnateľné a ľahko vyhľadateľné.
 • Prinášam skúsenosti prostredníctvom recenzií produktov.
 • Snažím sa publikovať čo najviac článkov s užitočnými informáciami, ktoré hľadajú tí, ktorých čaká stužková.
 • Na budovaní obsahu každý deň pracujem a vylepšujem ho.

Kontaktujte nás:

Máte nejaké otázky? Napíšte nám na info@mudramama.sk alebo nás kontaktujte cez kontaktný formulár.
Takmer vždy odpíšeme najneskôr do nasledujúceho pracovného dňa a niekedy sa nám podarí odpovedať aj do hodiny.